بررسی لوگوی جدید مایکروسافت ادج

به بررسی لوگوی 2019 و جدید مایکروسافت ادج می‌پردازیم:

 

•اولین لوگوی مایکروسافت ادج رو یادتون هست؟ تلفیقی از نماد E، کره‌ی زمین و سمبل سرعت رو منتقل می‌کرد به کاربر. تو دیزاین جدید لوگوی مایکروسافت ادج کاملاً گویا هست که از متود مدرن استفاده کردن! حالا کمی ریزتر به این لوگو نگاه کنیم:

• استفاده از سه شکل منحنی که به سمت داخل حرکت می‌کنن نشان‌دهنده‌ی
۱- حرف E که به معنی Explorer هست
۲- تغییر سمبل سرعت به شکل منحنی ( با همان معنی قبلی
۳- استفاده از رنگ سبز رنگ در اولین شکل منحنی که نماد زمین می‌باشد.
۴- چرخ‌ش به دور زمین ( الکی مثلاً :) )
۵- نهایت سرعت ( عملاً شعار هست )

• به این دقت کنید که رنگ های لایه‌های منحنی‌ها که روی هم هستند، کم کم از سبز روشن به آبی و در نهایت سورمه‌ای یا آبی تیره می‌ره! اگه ذهن بازی داشته باشید و با هنر مفهومی آشنا باشید کاملاً متوجه می‌شید که این نماد به داخل کشیدن هم هست، یا مثلاً سیاه‌چاله! خب... تونستید منظور طراح رو از این کار برداشت بکنید؟ بله درسته، به معنی به داخل کشیدن هست، جذب کردن، محو شدن... به نظر من طراح کاملاً موفق بوده در طراحی این لوگو! چطور؟ خب برای دو قشر مختلف این رو بررسی می‌کنیم:

• برای افراد عادی که با طراحی و... آشنا نیستند؛ این دیزاین با توجه به مدرن بودن و ترکیب رنگ فوق‌العاده‌ش تونسته نظر کاربران عادی رو جلب بکنه و به صورت ناخودآگاه بهشون برسونه که آپدیت جدید مایکروسافت ادج، اونقدرا هم که قبلاً بد بوده، بد نیست و قراره باز به دنیای مرورگرها برگرده ( البته محاله :) )

• برای افراد حرفه‌ای و طراحان؛ خب، یک بحث کاملاً گویا هست که دو پاراگراف بالاتر توضیح دادم و نیاز به بازگویی نیست.

• دوستان دقت کنید، همون‌طور که قبلاً بارها و بارها هم گفتم، لوگو باید هویت و برند شما رو ارزشمند بکنه پس برای طراحی لوگو دقت کنید که بهترین ها رو ارائه بدید! یا حتی می‌تونید به تیم نقوی بسپارید که براتون بهترین ها رو طراحی کنه:) به نظرتون مایکروسافت ادج می‌تونه با این لوگو کاربران رو تحریک کنن تا دوباره این مرورگر رو امتحان کنن؟


طراح لوگو:
•henry-wong